Nogometaši Jedinstva nezasluženo poraženi u Banovićima

Nogometaši Jedinstva danas su nezasluženo poraženi u Banovićima od domaće ekipe Budućnosti rezultatom 3:0. Imali su crvenio – bijeli zlatana vrijedan bod pet minuta prije kraja, kada je režiju u ovoj utakmici preuzeo glavni sudija Milan Strukar iz Viteza. Prvo je izbacio Mehmeda Janjoša s klupe Jedinstva, a u posljednjih pet minuta crveni karton pokazao Kovačević, dosudio penal za domaćina, a samo minutu kasnije u svlačionicu poslao Hušića, a put tribina poslao i službenog predstavnika Aliju Kurtagića.

U prvom dijelu utakmice otvorena igra na obje strane. Već u 4.minuta susreta vidjeli smo prvo uzbuđenje. Slobodni udarac za domaću ekipu s nekih 17 metara, loptu odlično šutira Mujić, a u velikoj gužvi u petercu gostuju najbolje se snalazi Hadžić i otklanja opasnost. Samo dvije minute kasnije prijeti Jedinstvo, Delić šutira, ali lopta odlazi pored lijeve stative bivšeg golmana Jedinstva Denisa Mujkića. U 37.minuti Jedinstvo je imalo veliku priliku da dođe do vodstva. Burazor u kaznenom prostoru domaćih izlazi pred Mujkića, šutira, ali domaći golman kratko odbija loptu, koja po drugi put dolazi do Burazora, ali ovog puta odlazi pored gola. Na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, 0:0.

Početkom drugog poluvremena domaći su mogli doći do vodstva. Sliško ubacuje s lijeve strane za Hušića u peterac Jedinstva, a ovaj drugi slabo se snalazi i propušta veliku šansu za svoj tim. U 58.minuti još jedna šansa za domaće. U pet metara Đerzić pred golom Jedinstva Đerzić se loše snalazi. U 60.minuti, nakon prigovor glavni sudac iz Milan Strukar iz Viteza na tribine je poslao Mehmeda Janjoša, šefa stručnog štaba Jedinstva. Imali su i crveno – bijeli u drugom dijelu priliku da dođu do prednosti. Igrala se 63.minuta kada je Delić u stilu velikih igrača spustio loptu za Burazora, a ovaj drugi topovskim udarcem zatresao prečku gola Budućnosti. Rezervista Sarajlić u 69.minuti odlično upošljava Suljića u pet metara, ali golman Hadžić spašava čist pogodak.

Lakrdija u Banovićima posljednjih pet minuta

Zadnjih pet minuta velika lakrdija u Banovićima. Prvo neko od napadača Budućnosti pada u kaznenom prostoru Jedinstva, a Strukar iz Viteza pokazuje direktni crveni karton Kovačeviću, te penal za domačina. Siguran je bio Mujić. Samo minuti kasnije, Strukar pokazuje crveni karton Hušiću, samo iz njemu poznatih razloga, a nakon toga s klupe udaljava i sekretara Kurtagića.

Nakon što su nogometaši Jedinstva ostali sa devet igrača u polju, domaćima nije bilo teško da zatresu mrežu Hadžića još dva puta, a oba puta strijelac je bio Muhamed Mujić i tako postigao svoje hat – trick.

Zasigurno, nezaslužen poraz crveno – bijeli u Banovićima koji nisu mogli protiv današnjih sudija. U narednom kolu Jedinstvo će ugostiti Rudar iz Kaknja.

Budućnost – Jedinstvo 3:0

Budućnost: Mujkić, Sliško, Delić, Čolić, Čamrković, Kovačević, Husić, Mujić, Džinić, Zoletić,Đerzić.
Jedinstvo: Hadžić, Burazor, Šahinović, Mešić, Jusić (Nuspahić), Džeferović, Bešić (Dujmović), Hodžić, Hušić, Delić, Kovačević.