NK “Mladost” Polje viceprvak turnira pretpionirskih prvaka kantonalnih saveza

U Sarajevu je, na stadionu FK Igman Ilidža odigran deseti po redu turnir pretpionirskih prvaka kantonalnih/županijskih nogometnih saveza u organizaciji Nogometnog saveza Federacije BiH i podrške Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH.

Na turniru je učestvovalo devet pretpionirskih prvaka iz devet kantona/županija, sa izuzetkom NS Posavske županije- Orašje koji nije imao svog predstavnika.
Na turniru su učestvovali: FK Goražde, NK Mladost Polje Cazin, HŠK Posušje, FK Radnik Donji Vakuf, FK Sarajevo, HNK Tomislav Tomislavgrad, FK Velež Mostar i NK Zvijezda Gradačac.
Pobjednik desetog turnira pretpionira je Fudbalski klub Velež Mostar, koji je u finalnoj utakmici savladao NK “Mladost” Polje Cazin rezultatom 3:0.
Treće mjesto zauzeo je NK Zvijezda Gradačac, koji je u utakmici za treće mjesto bio bolji od HŠK Posušje slavivši pobjedu od 1:0.
Najbolji strijelac turnira bio je Adžagić Hamza iz FK Velež. Za najboljeg vratara turnira proglašen je Kovač Patrik (HŠK Posušje), dok su treneri svih klubova za najboljeg igrača turnira proglasili Okanović Nedima iz NK Zvijezda Gradačac.
Čestitamo našem predstavniku NK “Mladost” Polje na osvojenom drugom mjestu.
Rezultati utakmica NK “Mladost” Polje u toku odigravanja turnira:

GRUPA B

1.kolo

NK Zvijezda-NK Mladost 0:0

FK Goražde-HNK Tomislav 1:1 (Hodo Harun, Pranjić Stipan)

2.kolo

NK Mladost-FK Goražde 1:0 (Selimović Mirza)

FK Sarajevo-NK Zvijezda 0:0

3.kolo

FK Goražde-FK Sarajevo 0:1 (Zahirović Amar)

HNK Tomislav-NK Mladost 0:3 (Čizmić Eman, Dervišević Ismar 2)

4.kolo

FK Sarajevo-HNK Tomislav 4:0 (Zahirović Amar 2, Dazdarević Edib, Nišić Said)

NK Zvijezda-FK Goražde 1:0 (H.Mehmedović Anes)

5.kolo

HNK Tomislav-NK Zvijezda 4:0 (Okanović Nedim 2, H.Mehmedović Anes, Osmanović Amar)

NK Mladost-FK Sarajevo 3:2 (Keškić Din, Selimović Mirza, Dervišević Ismar-Nišić Said 2)